مدیر کل دامپزشکی اصفهان: کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود باید نظارت کامل و جامع داشته باشد | بلاگ

مدیر کل دامپزشکی اصفهان: کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود باید نظارت کامل و جامع داشته باشد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مدیر کل دامپزشکی اصفهان: کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود باید نظارت کامل و جامع داشته باشد

نطنز-مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود با ذبح انواع دام سبک و سنگین روزانه حجم بالایی از گوشت مورد نیاز مردم شهرستان را تامین می کند و باید نظارت کامل و جامعی برآن صورت گیرد.

 

 

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، شهرام موحدی مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان  به منظور پیگیری مسایل دامی و کشتار گاه مشترک نطنز و بادرود، با مسوولان شهرستان نطنز دیدار کرد.
شهرام موحدی در این دیدار گفت: حمایت های مسئولان کمک بزرگی در رعایت اصل پیشگیری بهتر از درمان است.
وی ضمن بازدید از کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود گفت: این کشتارگاه با ذبح انواع دام سبک و سنگین روزانه حجم بالایی از گوشت مورد نیاز مردم شهرستان را تامین می کند و به همین دلیل باید نظارت کامل و جامعی برآن صورت گیرد.
مدیرکل دامپزشکی اصفهان تصریح کرد: دام کشتاری از ابتدای پرورش دام تا عرضه گوشت در فروشگاه ها زیر نظر ناظران دامپزشکی است تا از نظر بیماری ها و سلامت گوشت و امنیت غذایی و در نهایت سلامت جامعه تامین گردد. از این رو ناظران و کارکنان دامپزشکی نظارت جدی بر تمام مراحل دارند.
وی افزود: گوشت قرمز نقش مهمی در تامین پروتئین مورد نیاز بدن دارد که باعث شده گوشت در سبد غذایی روزانه مردم قرار گیرد. گوشت آلوده می تواند بیماری های زیادی را به انسان منتقل و خسارات جبران ناپذیری به جامعه وارد کند که این خود نظارت همه جانبه و حساسی را نسبت به آن می طلبد.
مدیرکل دامپزشکی اصفهان با بیان این مطلب که کشتارگاه های دام و طیور مراکز حساس و بسیار مهمی از نظر تولید و تامین پروتئین مورد نیاز مردم در استان می باشد و گوشت مورد نیاز را در سبد غذایی آنها قرار می دهد، به دلیل وضعیت خاص خود در معرض خطر آلودگی بالایی قرار دارند و ضروری است که تمام اصول و قوانین بهداشتی در کشتارگاه ها برای پیشگیری و کنترل بیش از 832 مورد بیماری مشترک بین دام و انسان وسایر بیماریهای واگیردار دامی که عمدتا از طریق گوشت و سایر فرآورده های خام دامی به انسان قابل انتقال است رعایت شود.
موحدی در این بازدید یک روزه از کشتارگاه مشترک نطنز و بادرود، گاوداری رحمت آباد، شرکت شیر و دام بنیاد مستضعفان واقع در منطقه رحمت آباد و مرکز توزیع داروی نقدی در بادرود بازدید نمود.
02153/131/4
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews
 
 

30 / 01 / 1396 نویسنده: رحمت اله کاملی </i>ارسال نظر برای این مطلب ()

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 1 ارديبهشت 1396 ساعت: 9:26