رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی جهاد کشاورزی نطنز خبر داد: برداشت محصول جو از مزارع بادرود آغاز شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، بهروز کیانوش در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: کار برداشت محصول جو در سطح ۹۰۰ هکتار از مزارع بادرود آغاز شده و تا یک هفته دیگر ادامه دارد.

  کیانوش افزود: از ۹۰۰ هکتار سطح زیر کشت، ۸۵۰ هکتار آن متعلق به بخش بادرود است و پیش بینی می شود از هر هکتار چهار تن محصول برداشت شود.

  وی با بیان اینکه عمده محصولات کشت‌ شده رقم یوسف، و ریحان۰۳، است، گفت: بالغ بر سه هزار و ۴۰۰ تن محصول جو در سطح مزارع برداشت می شود و مقدار قابل توجهی از آن توسط کشاورزان و دامدارن شهرستان خریداری و مصرف می شود.

  مسئول اداره تولیدات گیاهی و دامی جهاد کشاورزی نطنز بیان کرد: هزینه متوسط هر هکتار محصول جو جهت برداشت با کمباین های مختلف در عمده مالک به میزان ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است و این قیمت در خرده مالک ها و توافق بین کشاورز و صاحب کمباین تا ۵ میلیون ریال متغیر است.

  وی با بیان این که قیمت خرید تضمینی جو توسط دولت در صورتی‌ که محصول برداشت‌ شده دارای استانداردهای لازم از جمله رطوبت ۱۲ و نهایت ۱۴ درصد باشد، ۱۰ هزار و ۳۰۰ ریال است، افزود: شرکت تعاونی روستایی وحدت خالدآباد به عنوان مباشر خرید فعالیت خواهد کرد و امسال برای دومین بار این محصول وارد کالای بورس تهران می شود.

  سال گذشته محصول جو در منطقه بادرود  در سطح یک‌ هزار و ۹۰۰ هکتار کشت شده بود ولی امسال به خاطر خشکسالی و کمبود منابع آبیس و افت سطح منابع زیر زمینی سطح زیر کشت تا ۸۵۰ هکتار کاهش پیدا کرده است. /

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1396 ساعت: 4:46
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123