بادرود رسانه

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  بهرام گلرنگ در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، اظهار کرد: در سال جاری ۹۰۰ جعبه تخم نوغان توسط مرکز نوغان داری نطنز بین متقاضیان سطح شهرستان و نیز سایر شهرستان های استان اصفهان و تعدادی از استان‌های همجوار توزیع شد.

  وی تصریح کرد: فرآیند تولید پیله از زمان تحویل جعبه تا پایان، حدود ۳۵ روز طول می‌کشد و با توجه به شرایط آب و هوایی، پیش بینی می شود بیش از ۳۰ تن پیله تولید شود.

  رئیس اداره نوغان نطنز افزود: با توجه به اینکه قیمت نخ ابریشم و تقاضای آن در بازار رو به افزایش است لذا این صنعت می‌تواند در کمک به اقتصاد خانوار تاثیر بسزایی داشته و هم‌چنین کشور را از واردات نخ ابریشم بی‌نیاز کند.

  وی تأکید کرد:  امسال به دلیل قیمت مناسب خرید تضمینی پیله، استقبال پرورش دهندگان کرم ابریشم نسبت به سنوات قبل افزایش چشمگیری داشته است.

  گلرنگ یادآور شد: توزیع این تعداد جعبه، اشتغالزایی فصلی حدود هزار نفری را نیز به همراه داشته است

  گلرنگ ،قدمت شهرستان نطنز را در زمینه نوغان بیش از ۷۰ سال بیان کرد و در آمد حاصل از پرورش هر جعبه تخم کرک ابریشم را حدود هفت میلیون ریال بیان کرد و افزود: نوغان داران می توانند در فضای حدود ۲۰ متر به صورت طبقاتی تا چهار جعبه کرم ابریشم را پرورش دهند و پیله ابریشم تولید شده را به کارخانجات صنعتی ابریشم کشی ارسال کنند تا در فرایندی نخ از آن استحصال شود.

  مرکز توسعه نوغان داری نطنز یکی از شعب مهم در مرکز و جنوب کشور است که همه ساله در نیمه دوم فروردین ماه لارو نوغان را برای تولید و پرورش پیله کرم ابریشم در اختیار پرورش دهندگان کرم ابریشم قرار می دهد./

  نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : شنبه 27 خرداد 1396 ساعت: 15:23
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123